به خدمات ثبت دامنه و هاست لینوکس و ویندوز وب ایران خوش آمدید

بهینه سازی و سئو سایت

بهینه سازی و سئو سایت

بهینه سازی و سئو سایت

سئو سایت

بهینه سازی و سئو سایت چیست؟ شما می توانید تمام بازدید کنندگان جهان را به سمت سایت خود جلب کنید به شرطی که بتوانید موتورهای جستجو در گوگل را فعال کنید. سئو برنامه ریزی یا استراتژی است که با دانستن آن می توانید مطلب خود در وب سایتها راس الگوریتم موتورهای جستجو قرار دهید.

در اوایل به دست آوردن رتبه بندی بالا برای کلمات کلیدی خاص کار آسانی بود، مثلا با به کارگیری مطالب غیر اخلاقی در سایت ها به راحتی می توانستید رتبه بندی بالایی در موتور های جستجو در گوگل بدست آوردید، اما امروزه با رشد روز افزون اینترنت اینکار فقط و فقط از عهده مهندسین سئوکار برمی آید. موتورهای جستجو پیچیده تر شده اند بنابراین خیلی سخت است بتوان آنها را دستکاری کرد. 

مرتبط: سئو خارجی چیست؟

هدف بهینه سازی سایت

هدف بهینه سازی و سئو سایت چیست؟ هدف از این کار کمک به وب سایت ها در بدست آوردن سطح بالا در جستجوهایی است که توسط کاربران انجام می شود. درواقع سئو باعث افزایش ارتباط بین صفحات و کلمات کلیدی است که توسط کاربران وارد می شود.

مثلا وقتی شما درباره جوراب جستجو می کنید موتورهای جستجو گوگل تمام صفحاتی که در آن کلمه کلیدی جوراب است پیدا می کند و در معرض دید شما قرار می دهد، اما به خاطر داشته باشید که سایت هایی که در قسمت و سطح بالا از رتبه بندی هستند، سایتهایی هستند که بیشترین کلمات کلیدی را دارند و هم اینکه چهارجوب سئو در آن رعایت شده باشد. یکی از مزایایی که سئو به سایت ها و گوگل می دهد این است که باعث افزایش اعتماد می شود.

نتیجه بهینه سازی سایت

گرچه ممکن است نتایجی که سئو به شما می دهد دیر هنگام باشد، ولی در درازمدت شاهد موفقیت های زیادی در بدست آوردن رتبه بندی بالا در گوگل خواهید بود، فراموش نکتید که افزایش بازدید کنندگان برای وب سایت ها بسیار مهم است، بخصوص زمانی که جزو سه نتیجه اول در گوگل که ۵۸ درصد کلیدها را شامل می شود.

به این دلیل است که اکثر وب سایت ها برای اینکه محصولات خود را بفروشند بر سر رسیدن به رتبه اول در یک نتیجه جستجو به صورت جدی با هم رقابت می کنند. بنابراین اگر بتوانید بهترین باشید سود خوبی بدست می آورید.

مرتبط: سئو داخلی جیست؟ 

نتایج کلی سئو

1. در بازدید کردن وب سایت توسط کاربران تاثیر زیادی دارد.
2. باعث افزایش فروش محصولات می شود.
3. باعث می شود وب سایت شما رتبه بندی خوبی در هنگام جستجو داشته باشد.
4. بهترین راه برای تبلیغ است، و بهتر از تبلیغات سنتی است.
5. باعث افزایش اعتبار برند می شود‌.
6. سئو کلاس کاریتان را بالا می برد.

مرتبط: راهنمای طراحی وب سایت


۶۰ درصد کلیک ها و بازدیدها برای اولین رتبه در جستجوی گوگل است: بنابراین با دانستن این مهم به یاد داشته باشید که فقط ۴۰ درصد باقی می ماند که به رتبه های ۲ به بعد قرار میگیرد، اگر جز رتبه ی اول باشید بنابراین هزاران کاربر را به سمت خود جلب کرده اید و منتظر سود بی نهایت آن نیز باشید‌‌.

مرتبط: طراحی وب چیست؟

در کار بهینه سازی و سئو سایت بهترین باشید

با رشد روز افزون سئو و بهینه سازی سایت هر روزه افراد بیشتری پا در این عرصه می گذارند، بنابراین رقابت بر سر بدست آوردن رتبه اول در جستجو شدید و شدیدتر می شود، اگر شما بهترین محصول یا خدمت را ارائه دهید اما نتوانید سایت خود را بهینه کنید همیشه از رقبایی که با سئو پیش می روند عقب می مانید. اگر از سئوکاران کمک بگیرید و سایت خود را به روز کنید، شانس خود را بالا می برید. همچنین با جدیدترین راهکارهای سئوسایت آشنا خواهید شد.

جدیدترین راهکارهای سئوسایت

شاید در ابتدا کسب رتبه اول در گوگل ممکن نباشد اما با کمی درایت به راحتی می توانید ان را کسب کنید. به دست آوردن رتبه اول گوگل یا صفحه اول زمانی ممکن خواهد شد که شما مطالب سایت خود را به طور مداوم، بهینه سازی نمایید، این بهینه سازی می تواند به رتبه ی شما و کسب امتیاز شما در گوگل کمک کند و وب سایت شما در بهترین و بالاترین رده بندی جستجو قرار بگیرید. شاید این کار هزینه بالایی داشته باشد اما مطمعن باشید ارزش آن را دارد.

مرتبط: دلایل اهمیت طراحی سایت

آموزش سئو نیاز هر کسب و کار

در حال حاضر شرکت های زیادی وجود دارند که در زمینه سئو فعالیت می کنند. برای موفقیت در این امر باید تکنیک های انجام آن را یاد بگیرید. اگر از آن استفاده کنید و مدام سایت خود را بهینه کنید برای خودتان اعتبار می خرید، این امر موجب پیشرفت روز افزون شما در کار و شغل تان می شود.

هر چند شاید انجام آن ارزان نباشد، در بسیاری از پروژه ها نمی توان تخمین درستی از میزان موفقیت سایت داشت در نتیجه این هزینه می تواند همراه با ریسک باشد. به یاد داشته باشید انتخاب متخصص سئو نیز کار آسانی نیست، اگر دانش کافی در این حوزه نداشته باشید نمی توانید فرد خوبی را انتخاب کنید، بنابراین هزینه هایتان و مدت زمانی که گذاشتید بی فایده می شود.

اصول سئو در نگارش متن یا تولید محتوا چگونه است؟

برای اینکه یک متن حرفه ای و بهینه شده داشته باشیم باید اصولی را رعایت کنیم که به اصلاح به این متن می گوییم متنی که سئو شده و آماده انتشار است.

محتوا روان باشد شما برای یک ربات نمی نویسید

متن و مقاله شما باید با زبان ساده بیان شود، الگوریتم های گوگل هر روز هوشمندتر از قبل محتوای صفحات وب را بررسی و مفهوم آن را تشخیص می دهند. اگر محتوای صفحه شما برای گوگل غیر قابل فهم باشد، مطالعه و درک آن نیز برای کاربران سخت خواهد بود.

مرتبط: طراحی سایت با ورد پرس و مزایای آن

محتوا چند کلمه باشد

اگر فکر می کنید هر چه تعداد کلمات بیشتر باشد کسب رتبه شما نیز بالاتر خواهد رفت اشتباه است، تعداد کلمات نمی تواند باعث موفقیت شما باشد.

تعداد لینک های داخلی:

هر چندتایی که می خواهید می توانید استفاده کنید و تعداد مشخصی گفته نشده است.

آدرس فارسی یا انگلیسی

خیلی ها این سوال را می پرسند، اما جواب قانع کننده نگرفته اند. در حقیقت هر چه به کاربر جستجوگر خوش آید باید همان را تایپ کرد، یادتان باشد کاری به گوگل نداشته باشید که چه آدرسی را قبول می کند، به این توجه کنید که کاربران چه چیزی را می پسندند، گوگل نیز هر چه کاربران قبول کنند آن را مجازتر می داند.

چند مقاله در هفته نوشته شود؟

مهمترین امر در نوشتن مقاله رعایت کیفیت نوشتن است، اگر نویسنده ای۳ مقاله اما تخصصی و حرفه ای در هفته بنویسد، بسیار بهتر است از نویسنده ای ۱۰ مقاله اما بی کیفیت بنویسد. بنابراین هدف خود را به تعداد مقالات در هفته تکیه ندهید بلکه کیفیت کار بهتر از کمیت آن است.

قرار دادن تصاویر در محتوای سئو

تصاویر ابزاری مفید در قرار دادن شما در رتبه بالای گوگل است، انتخاب تصاویر درست بر مبنای محتوا علاوه بر افزایش کیفیت محتوا، باعث افزایش بازدیدکنندگان سایت می شود. بنابراین تصاویر بسیار مهم هستند.

در سایت های فارسی متاسفانه به تصویر توجه خاصی نمی شود در صورتی که بخش زیادی از پیشرفت یک سایت به تصاویر انتخابی آن بستگی دارد.

تکرار کلمه کلید در محتوا

اول از همه توجه داشته باشید که انتخاب کلمه کلیدی درست بسیار حائز اهمیت است. تعداد کلمات نباید بیش از اندازه باشد، چون آن وقت است که متن شما ماشینی و بسیار خسته کننده بنظر می رسد و از طرف گوگل رد می شود آن وقت شما رتبه ای نمیگیرید، برای اینکه از تکرار کلمات بپرهیزید از کلمات هم خانواده یا عبارتهای توصیفی و مرتبط استفاده کنید.

مرتبط: هزینه سئوی سایت چند است؟

بیان آخر

در حال حاضر اکثر شرکت ها با بهینه سازی و سئو سایت آشنایی کامل دارند، و روز به روز در حال رقابت با هم هستند، سئو مانند جنگ تمام عیار است برای پیروز شدن در این رقابت باید بتوانید استراتژی خوبی را پیاده کنید، این استراتژی فقط با آموزش بدست می آید.

برچسب‌ها:, , , , , ,